UDAŁO SIĘ!

Dzięki Waszemu wsparciu "Dom Dla Dzieciaków" otrzymał świąteczny upominek. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy, choć w tak niewielki sposób, pomóc Siostrom! Trzymamy kciuki za budowę domu i życzymy wszystkim mieszkańcom "Domu Dla Dzieciaków": WESOŁYCH ŚWIĄT !!!Szkolny klub wolontariatu ogłasza zbiórkę środków czystości dla obecnych i przyszłych mieszkańców „Domu Dla Dzieciaków” .

Za parę dni wyjątkowy czas, czas spotkań w rodzinnym gronie, prezentów, radości. Wszyscy, zarówno mali jak i duzi, kochają święta. Jak co roku, w okresie przedświątecznym, pragniemy szczególnie pomagać innym.  W bieżącym roku kierujemy nasze działania w kierunku Sióstr, które już od kilku lat budują dom w Wąwolnicy dla dzieci w trudnej sytuacji. Siostry są pełne energii, mają niezwykłe pomysły na pozyskiwanie funduszy. Ich trud można śledzić na stronie https://domdladzieciakow.pl/ i Fb https://www.facebook.com/DomDlaDzieciakow . Nasz niewielki wkład w tak duże, kosztowne, ale bardzo ważne przedsięwzięcie może sprawić, że zarówno na buzi pomysłodawców, ale przede wszystkim dzieci pojawi się uśmiech – w trudnych chwilach znajdą schronienie w ciepłym, bezpiecznym i czyściutkim miejscu.

Co zbieramy: płyny, proszki, pasty do mycia, czyszczenia lub prania, ściereczki, gąbki, czyściki, szczotki, czyli wszystko to, co pomaga w utrzymaniu czystości w domu.

Gdzie zbieramy: karton na dary zostanie ustawiony w salce koło pokoju nauczycielskiego.

Kiedy zbieramy: akcja rozpoczyna się jutro i będzie trwała do 17 grudnia – czyli cały przyszły tydzień.

Mamy nadzieje, że nawet w tak krótkim czasie, uda nam się zorganizować

DUŻY „czyściutki” prezencik 😉

Z góry dziękujemy za każdy dar

SKW


Klub Wolontariatu zachęca do wsparcia akcji, której szkolnym organizatorem jest pani Mariola:Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli szkolną akcję ŚWIATŁO PAMIĘCI.

💗 Dziękujemy za przyniesione znicze i za prace przy oznakowaniu świateł.

💗 Dziękujemy za rozświetlanie lampek na mogiłach, pomnikach,   miejscach pamięci.

💗 Dziękujemy za prace porządkowe wokół miejsc pamięci.

💗 Dziękujemy za przesyłanie zdjęć do szkolnej galerii, aby pamięć o zmarłych zawsze w nas trwała ...

NASI WOLONTARIUSZE:

galeria akcji

 


GÓRA GROSZA 2021/2022

Przypominamy, że koło sklepiku stoi pojemnik na grosze.

W bieżącym roku również dołączamy do akcji "GÓRA GROSZA". Niestety przez naukę zdalną nie mogliśmy w roku ubiegłym w pełni wesprzeć akcji. Wszystkie zebrane ubiegłoroczne grosze mamy zamiar przesłać do końca maja 2022r. na konto Towarzystwa Nasz Dom.

W ramach obecnej akcji zaplanowaliśmy otworzyć działalność sklepiku "Grosik". W "Grosiku" będzie można kupować różne drobiazgi ale tylko za grosze! (1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr).

Już od dzisiaj zbierajcie grosiki a na przerwach szukajcie sklepiku koło sali komputerowej.

SKW


W poniedziałek 25 października 2021r. ruszamy z czwartą edycją szkolnej akcji

ŚWIATŁO PAMIĘCI.

Celem naszych działań będzie upamiętnienie osób ważnych dla społeczności lokalnej lub naszego państwa.

W związku z tym ogłaszamy od 26 października zbiórkę zniczy. Światełka zostaną specjalnie oznakowane przez szkolnych wolontariuszy i rozprowadzone po cmentarzach lub innych miejscach pamięci w dniach 30 października - 7 listopada. Z realizacji zadania postaramy się opublikować, na szkolnej stronie internetowej, fotogalerię.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia przedsięwzięcia. 

 
Szkolny Klub Wolontariatu gorąco zachęca do wsparcia akcji zbiórki elektrosprzętu.

Nasza szkoła zawsze może liczyć na strażaków z OSP Karmanowice, którzy nigdy nie odmawiają nam pomocy.

To między innymi dzięki karmanowickim strażakom możemy cieszyć się nowym placem zabaw.

Wdzięczni za wielokrotnie okazaną pomoc zwracamy się do wszystkich przyjaciół: uczniów, rodziców, pracowników, absolwentów i sympatyków szkoły:

POMÓŻMY STRAŻAKOM!!!

 

AKCJA TRWA DO 12 PAŹDZIERNIKA,

MASZ OKAZJĘ UPORZĄDKOWAĆ PIWNICĘ, KOMÓRKĘ, SCHOWEK.

CHROŃ PRZYRODĘ A PRZY OKAZJI WESPRZYJ STRAŻAKÓW

z OSP KARMANOWICE!

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce

Zachęcamy do zgłaszania pomysłów własnych do opiekuna szkolnego klubu wolontariackiego.


Uczniowie klasy IV odwiedzają miejsce upamiętnienia bitwy w Lesie Stockim:

 

<GALERIA>


        21 czerwca uczniowie klasy czwartej udali się do pobliskiego lasu, aby uporządkować miejsce, gdzie pochowanych jest 13-15 osób pochodzenia żydowskiego. Po likwidacji getta w Wąwolnicy grupę żydowskich kobiet i mężczyzn zmuszono do pracy w cegielni w Łopatkach, a pod koniec lata 1942 r. rozstrzelano przez niemieckich żołnierzy w tzw. Zakręconym Lesie. Dziś w tym miejscu znajduje się kamienny pomnik, który Szkoła Podstawowa w Karmanowicach objęła swoim patronatem. Uczniowie regularnie angażują się w porządkowanie pomnika i jego okolicy. Klasa czwarta po zgrabieniu liści i sprzątnięciu wypalonych zniczy, umieściła na macewie kamyczki jako symbol pamięci o pochowanych tam osobach.

<<galeria>>


"Zakończył się rok szkolny... a dzieci - uczniowie ze Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Karmanowicach przekazali nazbierane nakrętki dla Nineczka Kropeczka walczy z SMA ...

DZIĘKI ZA POMOC..."
 
źródło:Facebook Mikołaj Kiełbasa